Przystań to wydarzenie, które organizujemy w Pelplinie od 2012 roku. Głównym miejscem spotkania młodych jest teren dawnego Opactwa Cysterskiego w Pelplinie z Przystanią Jana III Sobieskiego nad Wierzycą. Zapraszamy do czynnego uczestnictwa w "Warsztatach dla duszy", które będą okazją do rozwoju umiejętności w wybranych dziedzinach i zaprezentowania efektów podczas wydarzenia.  

W ramach tegorocznej przystani odbędą się następujące warsztaty:

  • Muzyczne 

Warsztaty wokalne skierowane do osób, które chcą i lubią śpiewać. Będą okazją do poznania podstaw emisji głosu, pracy z nutami i technik wokalnych. W ramach warsztatu zostaną przygotowane pieśni liturgiczne i stworzony z uczestników chór, który uświetni śpiewem Mszę Świętą. Warsztat będzie prowadzony przez Kamila Szafrana, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (dyrygentura chóralna) i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (Podyplomowe Studia Chórmistrzowstwa i Emisji Głosu)

  • Teatralne 

Warsztaty teatralne będą okazją do poznania podstawowych zasad technik teatralnych – ruchu scenicznego, pracy ciałem, umiejętności interpretacji. Będą czasem przygotowania teatralnej interpretacji jednej z przypowieści biblijnych, która zostanie zaprezentowana na scenie Przystani, dlatego wybierając ten warsztat przygotuj się na intensywną pracę aktorską. Warsztat będzie prowadzony przez Marka Puchowskiego, reżysera i odtwórcę głównej roli Musicalu Przebudzenie

  • Taneczne 

Warsztaty będą okazją do rozwoju swoich umiejętności taneczno-ruchowych, ale nie tylko dla zdrowia! Nie tylko dla rozrywki! Po to by uwielbiać tańcem Jezusa i nauczyć się zapraszać do tego uwielbienia innych. W ramach warsztatu będziesz miał możliwość poznania chrześcijańskich animacji tanecznych oraz zdobyć warsztat animowania tłumu, który w praktyce wykorzystasz w ramach finałowego koncertu Przystani. Zajęcia będą prowadzone przez Ks. Krzysztofa Piątka - doświadczonego duszpasterza i animatora umiejętnie korzystającego z niewyczerpalnego Źródła radości. 

  • Rękodzieła 

Warsztaty oparte o tradycję ludową Kaszub i Kociewia. Każdy z uczestników będzie miał możliwość odkrycia i rozwoju swoich talentów plastycznych poprzez malowanie na szkle, szydełkowanie, stworzenie koszulki z autorskim zdobieniem lub ręcznie udekorowanej torby podręcznej – do wyboru do koloru! Warsztaty będą prowadzone przez przewodników Diecezjalnego Centrum Informacji Turystycznej oraz członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. 

  • Medialne

Warsztaty dla tych którzy chcą odnaleźć się w dzisiejszym świecie medialnym – ale nie tylko po to by je rozumieć, umiejętnie czytać, ale żywo uczestniczyć w przekazie informacji do świata. Technik medialnych i pracy reportera, wykorzystującego różne formy przekazu nauczą dziennikarze Radia Głos. Dołączając do warsztatu dołączasz zespołu medialnego relacjonującego „Przystań – Warsztaty dla duszy”! 

 ZAPISY NA WARSZTATY >> FORMULARZ

ZGŁOŚ GRUPĘ >> FORMULARZ 

 

 

przystanpelplin.pl // 2018

Realizacja: Seweryn Sildatk